Co vám říká výraz sexy boty

Výrazové prostředky českého jazyka jsou sice velice pestré, nicméně převzaté cizojazyčné slovo „sexy“ má mnoho významů, že bychom je stěží dokázali popsat v naší mateřštině. Když se řekne „sexy“, jde o neurčitý popis stavu ženského (nebo mužského) těla a jeho částí, které v souladu s duchovní stránkou osobnosti přináší touhu po sdílení, rozkoši a bližším seznámení s dotyčnou osobností. Je to svým způsobem i pochvala a každý (každá), koho se to týká, ji jistě vnímá ve velmi pozitivním světle.

krásné ženské nohy

Zaměříme-li nyní pozornost na sexy boty https://www.botish.cz/, co vám tento výraz říká? Jak jej vnímáte a jaká obuv je pro vás sexy, a proč?

Holinky – gumové holinky nikdy nikdo sexy obuví neoznačil a není divu, vždyť zakrývají to nejkrásnější, a tím jsou ženská lýtka, kotníky, nárty a bosá chodidla.

Balerínky – to už je o něco lepší, protože jsou lýtka obnažená a bosé nohy v nich dají vyniknout alespoň kotníku. Jenže balerínky jsou příliš ploché a chodilo svírá s lýtkem pravý úhel, a to jaksi není ono.

boty na podpatku

Žabky – když si žena obuje žabky, vyniknou v nich krásně tvarované prsty s lakovanými nehty, ale k výrazu sexy boty to má stále daleko. Žabky navíc mívají plochou stélku a ta deformuje při chůzi i při delším stání nožní klenbu, což vypadá, jako kdybyste si obuli potápěčské ploutve.

Sandály na podpatku – konečně jsme pronikli k sexy obuvi, která je snad jedinou, co si toto ohodnocení plně zaslouží. V sandálech dáte prostor prohlédnout si dlouhé štíhlé prsty, hezky tvarovanou úzkou patu, vystouplý výrazný kotník a pozvednutý nárt, který svírá s lýtkem již velmi tupý úhel. Zvednutý nárt dává úžasně vyniknout hluboké klenbě a ta dokáže vzbudit erotické touhy u většiny mužů, i když si někteří neuvědomují, proč je vlastně výrazná klenba chodidel vzrušuje. A vyzouvat ženu z takových bot v době, kdy se schyluje k milování, je opravdu za odměnu.