Jak doma topit úsporně a zároveň komfortně

Instalatéři v Praze nejsou jen muži v montérkách, co svařují polypropylenové vodovodní potrubí nebo čistí odpady, zabývají se i plynovými spotřebiči a výstavbou, renovacemi, čištěním a revizemi topení. Instalatér topenář je stále velmi ceněná a poptávaná služba, protože se jedná o vysoce specifickou činnost, vyžadující vysoké nároky na preciznost, manuální zručnost a oborové znalosti, a ne každý kutil by v tomto směru mohl instalatérovi konkurovat. Ostatně se to ani nedoporučuje, zejména u svařování plamenem nebo u prací v souvislosti s plynovými spotřebiči.

topení dřevem

Jestliže si instalatéra pozvete do domu, aby vám poradil, jak efektivně obytný prostor vytápět, abyste se vyhnuli vysokým cenám energií, pak zřejmě uslyšíte jediné dvě možnosti – tepelné čerpadlo nebo krb či krbová kamna. Nechcete-li vstupní investici příliš hrotit a platit za drahé tepelné čerpadlo, pak je vytápění dřevem ideální řešení. Jistou možností je spojit topení v krbu s krbovou vložkou a topením v podlaze, tímto způsobem lze optimálně rozvést teplo v celém obytném prostoru i z jediného topeniště, a navíc získáte velmi komfortní řešení. Chodit po vyhřáté podlaze je něco nepopsatelného, a kdo z vás tuto zkušenost nemá zažitou, doporučujeme to někde vyzkoušet.

regulátor topení

Instalatéři vám poskytnou na provedenou práci záruku a také vám poradí, jak se o topný systém správně starat, a také vám prozradí, jak se vyhledává či odstraňuje případný defekt v podlahovém potrubí. Nemusíte mít obavy, že se kvůli jedné prasklině bourá celý obývák, dnes se toto řeší sofistikovaně a poměrně rychle.

Samotné topení v podlaze je výhodné také v tom, že se teplo v prostředí šíří rovnoměrně, a že je přibližně stejná teplota u stropu i u podlahy, tím pádem se nemusí místnosti zbytečně přetápět a plýtvat topnou surovinou, i když v případě dřeva jde stále o nejlevnější zdroj, který je na trhu (nebo přímo v lese) dostupný.