Pijete kávu?

Když jde člověk nakoupit do supermarketu, nelze si nevšimnout kávy. I tu v obchodních řetězcích najdeme. Je ale potřeba si uvědomit, že kvalitní kávy má opravdu daleko. Jestli chcete pít doma opravdu kvalitní a lahodnou kávu, je potřeba se pro ni vydat do specializovaných obchodů – tedy do pražíren. Čerstvě upražené a umleté kávě se rozhodně nic nevyrovná. Sedněte si s oblíbenou knížkou na terasu, a vychutnejte si šálek kávy, kterou si sami připravíte doma. Nejlepší káva na vás čeká přímo v pražírně.

káva hrnek

Připravujeme si většinou kávu, jejíž příprava příliš času nezabere. Mnoho lidí pije turka, kde se jen káva zalije horkou vodou. Pro náročnější konzumenty bude spíše vhodnější mocca a nebo espresso, kde se nevyskytuje lógr, který tolik lidí nemusí. Tyto kávy si připravíte i doma velice snadno. Jestli máte raději třeba cappuccino nebo latté, určitě využijete kávovar. Jestli si rádi vyhrajete s přípravou kávy, bude vám stačit pákový kávovar, který si obsloužíte sami. Stačí do páky nasypat mletou kávu a zbytek si doděláte podle sebe.

Automat je lepší
Díky automatu si připravíte svoji nejoblíbenější kávu nejen jako horkou, ale i s ledem, což oceníte hlavně v létě. Automatické kávovary si získaly velkou popularitu, protože ty nejlepší z nich nejen že kávu namelou na požadovanou hrubost k přípravek konkrétního nápoje, ale navíc vám napění mléko a připraví vám kompletně celý nápoj.

zrna kávy

Nezapomínejte, že i o kávovar je potřeba náležitě pečovat. Je důležité jej pravidelně čistit a zbavovat vápníku, jinak se trysky zanesou a kávovar už nebude fungovat jak by měl. Proto je důležité jej správně a pravidelně čistit. Jen díky správné péči o něj si budete moct připravovat vaši oblíbenu kávu u vás doma, a hlavně – kávovar vám vydrží o mnoho let déle, než byste nejspíš čekali. K údržbě používejte prostředky schválené výrobcem.