Výbavička pro vaše dítě

Výrobci dětského zboží moc dobře ví, že hlavně nastávající maminky se nechávají unést módními trendy, a samozřejmě i trendy v dětské módě. Hitem posledních let je severský styl bydlení, který se samozřejmě odráží i ve výbavičce pro miminka. Obchodům vévodí tlumené barvy a zajímavé designy hraček, nutno podotknout, že ceny tomu samozřejmě odpovídají a není ničím výjimečným, že například za jednu vkládací hračku zahraničního výrobce zaplatíte i tisíc korun. A je velká pravděpodobnost, že taková drahá hračka nakonec zůstane opomenuta na poličce.

souprava pro holčičku

Stejně výrobci postupují i u oblečení. Krásné vzory, sladěné soupravičky i značkové fusaky přímo vybízí rodiče k tomu, aby bezmyšlenkovitě nakupovali všechno hezké co vidí. Jenže v nákupní horečce si už rodiče neuvědomují, že kupují něco, co nevyužijí. Typické je to například u fusaku. Vy nevíte jak velké bude vaše dítě za rok a jestli už bude chodit nebo ne. Proto některé věci kupujte až bude dítě na světě.

Před jeho narozením je samozřejmě nutné mít doma nějaké oblečení, protože už z porodnice si miminko vezete ve svém. I u nákupu oblečení se ale řiďte rozumem a ne chtíčem a módními trendy. Vy se možná před ostatními předvedete tím že vaše dítě má na sobě dražší věci než vy, ale dítěti je to jedno a navíc je možné že oblečení při objevování světa prostě zničí. A vám to bude samozřejmě líto, a možná si budete i nadávat za to, že jste utratili tolik peněz jen za oblečení.

malé miminko

Krásné oblečení pro miminko se dá koupit i neznačkové. Nejdůležitější je aby bylo oblečení vyrobené z bavlny, bambusu a nebo z jejich kombinace. Vždy dbejte jen na to aby bylo oblečení jemné a nikde neškrábalo. Novorozenecká pokožka je velmi náchylná k poškození, a i oblečení může jemnou pokožku pořádně podráždit. Nakupujte pro miminka s rozmyslem, vyplatí se vám to.