3 osoby, které by neměly chybět na vaší svatbě

Plánování svatby je jedním z nejnáročnějších úkolů, se kterými se možná budete v životě potýkat. Opravdu není jednoduché postarat se o to, aby ve váš „Den D“ všechno klaplo na jedničku. Není totiž žádným tajemstvím, že toho před samotným konáním svatby musíte mnoho zařídit. Vždyť jen samotnou přípravou seznamu hostů dokážete strávit někdy celé hodiny! Přemýšlení nad tím, kdo by na svatbě určitě měl být přítomen, koho klidně můžete vynechat a bez koho se neobejdete, skutečně může trvat opravdu dlouhou dobu. Na seznam osob, které by se na svatbě ale rozhodně měli také podílet musíte zařadit i ty, bez nichž by se žádná svatba nemohla pořádně uskutečnit.

Svatební kytice ženy

Oddávající a svědci

Svatba bez oddávajícího není bohužel svatbou, a proto je nutné tuto osobu zajistit i při uzavírání vašeho sňatku. Můžete se rozhodnout pro úředníka v případě civilního sňatku nebo se nechat oddat knězem v případě uzavírání církevního manželství. Po vašem boku bude v osudnou chvíli stát váš nastávající a záda vám bude krýt vybraný svědek či svědkyně, jejichž podpis bude na papíru nezvratitelným důkazem uzavření vašeho manželství.

Nevěsta s kamarádkami

Moderátor, DJ…

Na většině svateb je nutné zajistit pro hosty zábavu taky aby se po skončení obřadu rozhodně nenudili. A pokud si na to netroufnete vlastními silami, bude nutné zajistit buď kvalitního moderátora Váš kouzelník, který dokáže večerem dobře provést a okořenit jej svým nezapomenutelným vystoupením, nebo se poohlédnout po DJ, který se postará o kvalitní hudební doprovod a vybere vám písně, které přímo budou nutit k uvolnění a zábavě v průběhu celého večera a možná i nějaké části noci.

Rodina a přátelé

Jen málo svateb se dnes obejde bez rodinných příslušníků a blízkých kamarádů, kteří dost možná stáli po vašem boku v průběhu celého seznamovacího procesu a měli by tedy dojít až sem. Na svatbě mají dozajista své místo a je škoda je na tuto významnou událost nepřizvat a obejít se bez nich.