Jak vylepšit sídliště?

V našem městě je spousta menších ploch, které nejsou nijak využité. Jsou to různé rohy křižovatek, prostory mezi domy, vnitřky kruhových objezdů, jsou to takové plochy, kde převážně roste plevel a technické služby to jednou za rok posekají. Je to nevyužitý prostor, který by mohl mít své využití, ale městu se nechce utrácet moc peněz za údržbu. Letos ale nastala změna a město vyhlásilo soutěž o zkrášlení některého z deseti takových míst, které si občané města sami v anketě vyberou. A tak pro letošní rok byl vybraný jeden z těchto pozemků a město vyhlásilo další krok. Občané města mohou sami jednoduchou kresbou navrhnout, co by na pozemku mělo vzniknout. Po pravdě, je to jen malý pozemek, ale fantazii se meze nekladou a tak vznikla spousta návrhů.

zeleň

Většina lidí se shodla, že na pozemku, i když je na sídlišti, by nemělo vzniknout parkoviště, ale že všichni chtějí městská zeleň land05.cz. Záhonky, lavičky a mezitím cestičky, na kterých budou namalované různé jednoduché hry pro děti. Možná se tam objeví i stromky, ale květinové záhony mají přednost. Občané jednoznačně vyjádřili své touhy po zeleni. I malý kousek země se může proměnit v kouzelnou zahrádku, pokud se pozemku bude někdo věnovat. Městská zeleň je ideálním způsobem jak zkulturnit prostředí velkých sídlišť, jak snížit teplotu vyhřátých betonových budov a asfaltových cest. I obyčejný trávník je na pohled příjemnější než na šedý chodník.

zeleň

Starost o městskou zeleň mívají technické služby. Někdy ale stačí, když trávníky jen dvakrát do roka zastřihnou a jinak nechají trávu volně růst. Kromě toho se starají i o ořez stromů a keřů a na podzim o sběr listů opadaných ze stromů. Možná si někdo říká, že jsou to vyhozené peníze, ale bez městské zeleně by to bylo ve městech hodně smutně. Buďme rádi za každý kousek země, který je něčím porostlý. I kdyby jen trávou.