Co je tak zajímavého na vestavěných skříních na míru

Mnoho lidí je doslova fascinováno posuvnými dveřmi, přitom jde o docela jednoduchý technický princip pojezdu válečků po rovném povrchu, jako když se rozjíždí automobil po silnici. Posouvání dveří však zcela (revolučně) změnilo náhled na výrobu nábytku, a to zejména z těchto důvodů:

oblečení ve skříni

Konečně nebudu zakopávat kolem o dveře – stalo se vám někdy, že jste v ranním shonu pobíhali mezi ložnicí a kuchyní, usrkávali z čaje a mezitím se oblékali, že vám za čtvrt hodiny jede vlak? V takové situaci vám pak všechno překáží, a nejvíce křídlové dveře šatní skříně. Zakopnout o ně a vrazit do nich kolenem – běžný problém, a komu se poštěstí zakopnout a upadnout na zem, může to odnést čéška v koleni a pobyt v nemocnici jistí operační zákrok.

Konečně je v místnosti víc prostoru – když otevřete křídlové dveře, rázem se o více než půl metru zúží před nimi volný prostor. Pokud je chodba užší, snadno tu o sebe budete zakopávat, nadávat si a proklínat dveře skříní, které vám rozhodně neusnadní život, spíš naopak.

Konečně nebudu muset každý měsíc utahovat povolené šrouby a aretovat distanční šroub – u pantů křídlových dveří se stává, že vlivem velké hmotnosti křídel se v pantech povolí šrouby a dveře se do sebe zaseknou a třou o sebe. Musí se pak pracně vsadit do správné polohy, a pokud toto provádíte desetkrát do roka, budete z toho pořádně otráveni.

vestavěná skříň

Toto vše se vám s posuvnými dveřmi nestane, jsou prakticky bezúdržbové, nezabírají volné místo v prostoru a díky nim také máte skvělý přehled o uložených věcech. Výhodné je, že posuv může být zavěšen až u stropu, čímž bezezbytku využijete celý volný prostor, a to i v místech, která jsou jinak stěží využitelná, například pod schodištěm nebo ve výklenku či půdní vestavbě. Vestavba také zakryje spoustu různých nerovností a vytvoří souvislý povrch, působící jako rovná stěna, a s pěknými dekory Gal Sten skříně to může být i zajímavý bytový doplněk.