Jaké jsou výhody nebankovní hypotéky?


Nebankovní hypotéku poskytují nebankovní společnosti, které poskytují zároveň více druhů financování. Možná vás to překvapí, ale hypotéku na svůj dům si opravdu zdaleka nemusíte brát jen u své banky. Stačí navštívit jakoukoliv nebankovní společnosti a zažádat o nebankovní hypotéku. Spoustu lidí má ze závazků vůči nebankovním společnostem strach. Nemají totiž mezi společností nejlepší pověst. Nicméně, pokud si dopředu pečlivě pročtete podmínky, které se budou k vaší hypotéce vázat, nemůže vás do budoucna nic překvapit. K tomu, abyste dostali hypotéku u nebankovní společnosti, musíte mít více než 18 let, jako u normální hypotéky.

hypotéka

Stejně tak ji můžete dostat až na 30 let. Záleží na tom, o jak velkou částku se bude jednat, a také, jaký je váš aktuální věk v době, kdy si o hypotéku žádáte. Nebankovní společnosti často nechtějí znát vaše příjmy. Pokud vás tedy v bance odmítli z toho důvodu, že se jim vaše příjmy zdáli nedostatečné, můžete to zkusit u nebankovní společnosti. Jen si v takovém případě musíte sami dobře spočítat, zda zvládnete své závazky vůči společnosti splácet. Dále nebankovní společnosti zvládnout přimhouřit oko, pokud vaše jméno figuruje v registru dlužník, nebo vám neuplynula doba pěti let po skončení insolvence.

domečky

Některé právě lákají nové klienty na to, že si neprojíždí jména žadatelů registrem, a máte tedy šanci získat hypotéku, i když by to u vaší banky nepřipadalo v úvahu. Dalším bonusem je rychlost. Vyřizování hypotéky v bance bývá zdlouhavé, a o tom, že byste měli peníze do pár dnů na účtu, si můžete nechat zdát. Nebankovní společnosti právě disponují rychlostí, kvůli které je často klienti vyhledávají. Můžete získat peníze rychle, což se hodí v případě, kdy máte zájem o nějakou nemovitost, ale musíte si pospíšit s platbou, jinak dá prodejce přednost nějakému jinému zájemci. V takovém případě se nebankovní hypotéka vyplatí.