Když se objeví únik vody v tom nejméně vhodném okamžiku

Obytné jednotky v bytových a rodinných domech jsou v současné době díky moderním technologiím a mnoha technickým vymoženostem tak pohodlné, že v jistých situacích není třeba vyvíjet v podstatě žádnou fyzickou námahu. Jestliže si svůj byt zútulníte a zjednodušíte úklid a celkovou péči o domácnost, můžete se domů skutečně chodit nejen vyspat, ale zejména odpočinout. Pomohou vám k tomu i bytové doplňky, vhodná podlahová krytina a pokojové rostliny, nebo třeba větší akvárium, abyste se v takovém zázemí cítili bezpečně a příjemně.

instalatérský hasák

Zvyknout si na bytový komfort je velice snadné. Když za vás umývá nádobí myčka, uklízí podlahu robotický vysavač, rostliny zalévá čerpadlo pro samozavlažovací květináče, pak se bude zdát život v takovém prostředí přímo fantastický. Stačí však docela drobná závada a vše se vám sesype, jak domeček z karet. Tou závadou máme na mysli únik vody do zdiva.

instalatér při práci

Úniky vody z potrubí či armatur ve zdivu sice nebývají tak časté, ale nikde není psáno, že zrovna vám se tato závada bude vyhýbat celých padesát let. Každý komponent má svou omezenou životnost a může se stát, že jednoho dne přijdete domů, a namísto očekávané relaxace budete řešit mokrou zeď a problémy, s tím související. Únik vody do zdi může způsobit zkrat v elektroinstalaci, voda může proniknout až pod podlahu a vytopíte byt pod vámi, anebo se naruší omítka a zdivo natolik, že to bude vyžadovat zásah stavební firmy.

Naštěstí jsou tu k dispozici instalatéři, kteří zasahují v rámci havarijního servisu nonstop, a poradí si s unikající vodou velice rychle. Nepotřebují k tomu bourat ani omítku, ani celou zeď, místo úniku identifikují pomocí akustických tyčí a formovacího plynu s velkou přesností, takže odpadnou problémy, jaké zažívali lidé, když tato technologie nebyla k dispozici. Nemusíte mít tedy z této závady hrůzu, pokud máte již předem zjištěné (pro jistotu) telefonní číslo na instalatérskou firmu.