S kočárkem trojkombinace do Jizerských hor na dovolenou

Maminky na mateřské dovolené nemívají snadnou pozici nejen proto, že musí většinu času věnovat péči o děti, ale také z toho důvodu, že bývají velmi často „uvázané“ jako pes k boudě. Jsou fixované na prostředí svého domova, kde se také odehrává jejich veškerá činnost včetně procházek s kočárkem. Stává se, že maminku postihne ponorková nemoc a ráda by také vycestovala někam „za hranice všedních dnů“. Jestliže máte k dispozici vlastní vůz (což ale není stoprocentní podmínkou), máte možnost objednat si alespoň týdenní pobyt v horském prostředí, například v Jizerských horách. Kočárek trojkombinaci tu využijete prakticky každý den. A proč právě Jizerské hory?

procházka s kočárkem

Je tu klid a málo lidí – prostředí Jizerských hor je velice klidné, a to i v letní turistické sezóně nebo v zimě, kdy se proudí zájemci o běžecké a sjezdové lyžování. Většinou tu potkáte místní starousedlíky, a obvykle se jedná o lidi přívětivé. V tomto prostředí lze načerpat energii lépe, než v Krkonoších. Jistě vás tu osloví i rozmanitá příroda, která je velmi zajímavá hlavně na konci jara a začátku léta, nebo v období babího léta.

kočárek v horském terénu

S kočárkem můžete pohodlně podnikat i delší procházky – Jizerskohorská krajina je příznivá právě pro rekreační turistiku a ani maminky s kočárkem tu nemívají problémy na toulkách přírodou. Terén je spíše mírně svažitý, dostatečně zalesněný a protkaný loukami, které poskytují zajímavé a hlavně velmi romantické rozhledy do krajiny.

Kojenci i batolata – dovolenou si tu užijete jak s malým miminkem v hlubokém kočárku, tak i s odrostlým batoletem ve sportovní verzi, která je součástí kočárku trojkombinace. Dětem bude horské prostředí vyhovovat už jen proto, že je tu velmi čistý a ionizovaný vzduch. Bude se jim tu v kočárku dobře spát, a vám po procházce určitě také.

Autosedačka – dětem i vám se tu zalíbí malebná krajina i z auta. Můžete podniknout kratší výlety k přehradě Souš, k rozhledně Královka, kde je k dispozici i dětské hřiště, anebo si projít hřebenovou trasu na Mariánské hoře s krásnými výhledy na Bukovou horu.