Voda jako křišťál

Když má člověk bazén na zahrádce, tak je mu hej. Hupne do chladivé vody a může tam být libovolně dlouho. Jaká je to pro něj rozkoš, to může popsat jen on sám.

Pro tuto informaci je ovšem třeba předpokládat, že je v bazénu naprosto kvalitní voda. Povšimněte si prosím slova kvalitní. Je psáno úmyslně místo slova čistá, protože čistá ještě nemusí být kvalitní. Mohou v ní být nějaké, pouhým okem neviditelné mikro částice, které člověku neprospívají. A proti nim je třeba zahájit boj, ve kterém se staneme jednoznačnými vítězi. Hrrrr ne ně.

dívka v bazénu

Dělá se to tak, že se použije nějaká chemie, například chlor, a pak ještě další věci, které už bakterie přímo nehubí, ale vyrábí ve vodě takové prostředí, že tam prostě žádní mikro vetřelci nemohou být. Není to pro ně vhodné prostředí a nemohou se tam množit. A to celé je ve výsledku kvalitní voda. Proto je třeba hlídat i pH vody a přidávat tam také uměle kyslík, protože v bazénu to příroda sama neudělá.

K této činnosti je třeba mít po ruce kyslíkové tablety, které udělají práci za matku přírodu.

Navíc tyto tablety nahrazují částečně chlor, takže jsou šetrnější k naší pokožce. Všeobecně platí, že obsah aktivního kyslíku by měl být udržován v rozmezí 8–12 mg/l. Ovšem při teplejší vodě je třeba dávkování zvýšit a to tak, aby bylo dosaženo hodnot nějak mezi 10–14 mg/l.

bazén

Není to nic složitého, tablety se rozpouští samy, takže po jejich aplikaci není třeba se o ně nějak zvlášť starat.

Nyní vás jistě bude zajímat, kde takové tablety sehnat. V řeznictví to nezkoušejte. Neuspějete tam, stejně jako v knihkupectví. Zůstaňte pohodlně sedět a vůbec se nezvedejte. Já vám totiž prozradím, jak tablety objednat přes internet a v pohodě domova si počkat až vám je pošlou. A pro to všechno musíte jen kliknout na odkaz výše uvedený. Na ten jinak barevný text. A uvidíte sami, že je to velmi jednoduché.